top of page

Filtre Edilmemiş Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı Nedir?

Güncelleme tarihi: 10 Ağu 2021
aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir.

27 C altında en az su ilavesi ile 2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle zeytinyağlarımız üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler üst seviyede tutulur.

Yeşil meyvemsi aromaya sahip, zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acılık ve genizde yakıcılık oluşturmaktadır. Sağlık icin gerekli o


lan E vitamini, bio fenoller, antioksidan vb. değerler en yüksek seviyedir.

Zeytinyağlarımızın ön analizleri fabrikada yapılır ve çelik krom tanklarda saklamaya alınır. Krom tanklarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak donmasına enge


l olunmakta ve max. 22 C derecede tutulmaktadır.

Konik Cr-Ni tanklarda dinlenmeye aldığımız yağımızın yoğun posası zamanla konik kısımda çökmektedir. Filtre edilmemiş olarak tercih edildiğinde tanktaki dinlenmiş yağımız filtreleme işlemi yapılmadan en doğal haliyle ambalajına doldurulmaktadır.

Posalı görüntüye sahip olup meyvemsilik yoğun halde hissedilir. Yağın içinde bulunan posa (küçük zeytin parçacıkları) bir süre sonra dibe çökebilir. Bu doğal ve normal bir durumdur, 2 ay gibi kısa zamanda tüketilmesi tavsiye edilir. Zeytinyağlarımızın tamamını oksijen, ışık ve ısıdan uzak tutmak gerekiyor ama özellikle filtre edilmemiş, posalı bir yağ aldığınızda oksijen, sıcak ve ışıktan kesinlikle uzak tutmanız gerekmektedir.
21 görüntüleme0 yorum

Komentáře


bottom of page