top of page

Sadece Yağ Değil, Sağlık İksiri Üretiyoruz!

Zeytinyağı sadece yağ değil, zeytin meyvesinde bolca bulunan fenolik bileşikler sayesinde insan vücudunun ihtiyacı olan antioksidanların zengin bir kaynağıdır. Yağın tüm özelliklerini koruyabilmek için gerek üretim, gerekse saklamada oksidasyonu engelleyerek, lezzetinin yanında E vitamini ve bio fenollerin en yüksek düzeyde olmasına dikkat ediyorum. Halk arasında yağlık diye geçen en küçük zeytinleri değil irili ufaklı karışık büyüklükte zeytinlerimi sıkıp yağa dönüştürüyorum. Yağımın daha lezzetli, kaliteli olmasını sağlıyor. İşte bu ve benzeri etkiler ödüllü zeytinyağı olmamızda önemli etkenlerin başında gelmektedir. 

 

Zeytinyağının kalitesi, faydası birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Zeytin ağacının cinsi, bölgesi, bahçenin coğrafi konumu, mevsim şartları, yağmur, rüzgar, budamanın ve hasadın nasıl yapıldığı, zeytinlerin bekletilmeden sıkılması, sıkılan yağın saklanma koşullarının nasıl olduğu zeytinyağını zeytinyağından ayırıyor. Bu bilince sahip olarak üretim yapıyoruz. 

zeytin hasadı

Dünyanın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği
Akhisar'da kendi bahçelerimizden üretiyoruz

Bahçelerimizin toprak analizlerinden baslayarak ağaçların bakımı, budama,  zeytin ve zeytinyağı üretim süreçlerinin her aşamasını titizlikle  takip ediyor ve yönetiyoruz.  

 

Toplam 25 dönüm üzerinde 500 adet asırlık zeytin ağaçlarımızla butik üretim yapıyoruz. Bahçelerimiz Akhisar'da Sünnetçiler Köyü , Frenkli Mevkii ve Efendi Mahallelerinde bulunmaktadır. 

Akhisar , Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir. Bu bölgenin düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları, farklı bir aromaya sahiptir. Bölge zeytinlerinin zengin organoleptik yapısı yüzyıllardır bilinmektedir.  Zeytinyağını kokladığınızda taze biçilmiş çimen, yeşil elma, domatesin  sapındaki yeşil dal kokularını alabilirsiniz. Dünya da en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği üç bölge bulunmaktadır. 

Erken hasat -  soğuk sıkım üretiyoruz,

Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde ozenle yere değmeden toplanır, delikli hava geçirgen 20-25 kg alan kasalara konur. Bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir. 

 

Zeytinyağlarınız 20 derecelerde hiç su ilave edilmeden 2 fazlı sistemde soğuk sıkım (cold press) yöntemiyle sıkılır. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur. 

 

Zeytinyağlarımızın ön analizleri fabrikada yapılır ve çelik krom tanklarda, azot gazı altında saklamaya alınır. Krom tanklarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18C-22C derecede tutulmaktadır. 

 

Tarihe tanıklık etmiş ağaçlardan gelen lezzetler

Bizi takip edin , fırsatları kaçırmayın

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
bottom of page